Ambalajlanmış Tehlikeli Ürünleri Karışık Depolama Rehberi

Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği olarak, diğer alanlarda olduğu gibi en uygun ve pratik yöntemleri bulmak amacıyla bu alanda da çalışmalar yapılmıştır. Dernek bünyesinde yapılan araştırmalarda “Alman Kimya Sanayicileri Federasyonu–Verband Der Chemischen Industrie e.VCI.” tarafından hazırlanmış rehberin geniş bir uygulama alanı olduğundan bu rehberin dilimize uyarlanmasına karar verilmiştir.

Derneğimizce koordine edilen ve 1993 Yılından beri Türkiye’de uygulanan Üçlü Sorumluluk uygulamasının temel uygulama kurallarından birisi de “dağıtım ve depolama” kuralıdır. Kimya sanayi diğer birçok imalat sanayine kimyasal girdiler vermektedir. Kimyasal madde kullanan, kimya sanayi dışındaki kuruluşların da depolama işlemlerinde son derece dikkatli olmaları gerekmektedir. Dolayısıyla bu rehberin kimyasal madde üreten veya kullanan tüm kuruluşlar için yol gösterici olacağını düşünmekteyiz.

Depolama Rehberi

Patlayıcı Ortamların Pratik Tespiti

SuvaPro Preventing occupational accidents and occupational diseases, İsviçre” kuruluşuna bağlı Waswo’nun hazırlamış olduğu “Prévention des explosions – principles, prescriptions minimales, zones” isimli broşürün ampirik bölümü izin alınarak Derneğimiz tarafından tercüme edilmiştir.

Küçük ve orta ölçekli işletmelere yol göstermek amacıyla pratik yaklaşımlar içeren rehbere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Rehber


Karayolu Taşımacılığında Acil Müdahale Rehberi

CEFIC tarafından geliştirilen ve Derneğimiz tarafından Türkçeye uyarlanan Karyolu Taşımacılığında Acil Müdahale Rehberini içeren programa aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

ERICards

Pin It on Pinterest

Share This